Çırağı İçin Açlık Grevi

04.01.2021

free bootstrap theme
Mobirise

Fransa’da bir fırıncı var. O, 24 yıldır fırıncılık yapıyor. Bu fırıncının yanında “Gine”li bir genç çalışıyor.
Genç, 18 yaşından küçük. O, önce Suriye’ye sonra İtalya’ya gitti. En son Fransa’ya geldi. Fransa, onu kabul etti. Genç, bir fırında iş buldu ve orada çalışmaya başladı.
Fakat genç 2 Ocak’ta 18 yaşına girdi. Fransa, genci sınır dışı edebilir. Fırıncı bunu istemiyor. Fırıncı, Gineli gençten memnun. Çünkü genç, çok iyi çalışıyor.
Fırıncı, gencin fırında çalışmasını istiyor. Bunu için bir imza kampanyası başlattı. Açlık grevi de yapabilir. 

Stephane Ravacley Fransa’nın doğusundaki Besançon’da 24 yıldır fırıncılık yapıyor. Gine asıllı bir genç, bir buçuk yıldan beri onun fırınında çırak olarak çalışıyor. Fırıncıya yardım ediyor.
Gineli genç, Suriye ve İtalya üzerinden Fransa’ya gelmiş. Fırıncı, “Yaşı küçük olduğu için onu ülkeye kabul ettiler. Ben de kendisine iş verdim.” dedi.
Ancak Gineli genç, 2 Ocak’ta 18 yaşını doldurdu ve şimdi onun sınır dışı edilme ihtimali var. Fırıncı “Yaşı küçükleri önce ülkeye kabul edip sonra buradan göndermek istiyorlar, bunu anlayamıyorum.” dedi.
Fırıncı, “Mesleği öğretmek için genç çırak bulmakta zorlanıyorum.” dedi. Ginelinin iyi bir çalışan olduğunu söyleyen fırıncı, Gineli çırağını sınır dışı etmemeleri için imza kampanyası başlattı. Ayrıca açlık grevine gitme kararı aldı. 

Fransa’nın doğusundaki Besançon kentinde bir fırıncı, Gine asıllı çırağının sınır dışı edilmemesi için açlık grevi yapmaya karar verdi.
Besançon’da 24 yıldır fırıncılık yapan Stephane Ravacley, yanında bir buçuk yıldır çırak olarak Gine asıllı bir genci çalıştırıyor.
Ravacley, Suriye ve İtalya üzerinden Fransa’ya gelen yardımcısının yaşı küçük olduğu için ülkeye kabul edildiğini ve kendisine iş bulunduğunu belirtti.
Ancak 2 Ocak’ta 18 yaşını dolduran çırağının sınır dışı edilmesinin söz konusu olduğunu aktaran Ravacley, yaşı küçüklerin önce ülkeye kabul edilip sonra buradan gönderilmesini anlamadığını söyledi.
Fırıncı, mesleği öğretmek için genç çırak bulmakta zorlandığını aktararak, iyi iş yapan Gineli çırağının sınır dışı edilmemesi için imza kampanyası başlattığını ve açlık grevine gitme kararı aldığını ifade etti. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır