Yangtze Kaplumbağası Bulundu

04.01.2021

website templates
Mobirise

Yangtze kaplumbağası, özel bir kaplumbağa türü. Onlar çok büyük. Bu türden dünyada sadece 1 tane vardı ve o da erkekti.
Vietnam'da bu kaplumbağa türünden 1 tane daha buldular. Bu kaplumbağa dişi ve 86 kilogram.
Yangtze kaplumbağasının tek erkeği Çin’de bir hayvanat bahçesinde yaşıyor.
Yangtze kaplumbağalarının nesli tükeniyor. Onlar, en riskli grupta. 

Yumuşak kabuklu dev Yangtze kaplumbağasının nesli tükeniyor. Bu türden dünyada sadece bir tane vardı. Bu tür ile ilgili güzel bir haber geldi. Dünyada tek kalan yumuşak kabuklu dev Yangtze kaplumbağasının dişisini buldular.
Vietnam'da bulunan bu kaplumbağanın dişi olması bilim insanlarını sevindirdi. Tür, bu kaplumbağalarla devam edebilir.
Yetkililer, gölde bulunan 86 kilogram ağırlığındaki dev kaplumbağaya DNA testi yaptılar. Ve bulunan kaplumbağanın Yangtze kaplumbağası olduğunu doğruladılar.
Yangtze kaplumbağasının tek örneği erkek ve Çin’deki bir hayvanat bahçesinde yaşıyor. 

Dünyada tek erkek örneği kalan yumuşak kabuklu dev Yangtze kaplumbağasının dişisi bulundu. Dev kaplumbağanın dünyadaki tek örneğinin aksine dişi olması bilim insanlarına türün devamı için umut verdi.
Vahşi Yaşamı Koruma Derneği, Dong Mo gölünde 86 kilogram ağırlığında dev bir kaplumbağa bulmuş ve ona DNA testi yapmıştı. Test sonucunda onun, yumuşak kabuklu Yangtze kaplumbağası olduğu teyit edildi.
Yumuşak kabuklu Yangtze kaplumbağasının bilinen tek örneği erkek ve Çin’deki Suzhou hayvanat bahçesinde yaşıyor.
Vahşi Yaşamı Koruma Derneği görevlileri, gölde 130 kg ağırlığında olduğu tahmin edilen başka bir kaplumbağa daha görüldüklerini belirtti.
Yumuşak kabuklu dev Yangtze kaplumbağaları, yaşam alanlarının tahrip edilmesi nedeniyle nesli tükenen türler arasında en riskli grupla yer alıyor. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır