İspanya’da Kar Fırtınası

11.01.2021

css templates
Mobirise

İspanya'da son 50 yılın en büyük kar fırtınası oldu. Hayat tamamen durdu. Kar fırtınası nedeniyle ülkedeki 600 yol kapandı. Çok sayıda araç ve kişi yolda kaldı. Yetkililer o kişileri kurtardı. Üç kişi soğuktan dondu ve öldü.
Başkent Madrid'de tüm yollar ve havaalanları kapandı.
Bir yetkili açıklama yaptı. “Durum çok kötü, şehirde hayat durdu. Sokağa çıkmayın.” dedi.
Yetkililer, ordudan yardım istedi. Madrid ve birçok şehirde, Covid-19 aşılaması da durdu.
Madrid’de her yer beyaz oldu. İnsanlar sokaklarda oynadı.  

Kar fırtınası İspanya'nın büyük bir bölümünü etkisi altına aldı. Hayatı tamamen durduran kar fırtınası üç kişinin de ölümüne neden oldu.
Başkent Madrid’e 1971'den beri ilk defa bu kadar çok kar yağdı. Madrid'in diğer şehirlerle kara, tren ve havayolu ulaşımı durmak üzere.
Ülkede 10 büyük şehirde sivil yardım kurumları alarma geçti.
Başbakan, halktan sokağa çıkmamalarını isterken görevliler yollarda mahsur kalan 400 kişiyi kurtardı.
Yetkililer, kötü hava şartları nedeniyle Madrid ve birçok kentte Covid-19 aşılamasına ara verdi.
Bazı büyük şehirlerde okulların açılışı ertelendi. Madrid sokaklarında ilginç görüntüler ortaya çıktı.  

İspanya'da etkili olan son 50 yılın en yoğun kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Ülkenin büyük bölümünde kara, hava ve demir yolları ulaşımında aksamalar oldu.
Merkezi hükümet ve yerel yönetimlerden yapılan açıklamalarda, kar temizleme çalışmalarına askeri birliklerin de yardım ettiği ifade edildi.
İçişleri Bakanı, “Önceliğimiz otoyollarda kalan ve gıda, ilaç temel ihtiyaçları taşıyan kamyonları kurtarmak, varacakları yere ulaştırmaktır.” dedi. “Vatandaşlardan seyahat etmemelerini, evlerinde kalmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Madrid başta olmak üzere ülkeyi etkisi altına alan kar fırtınası nedeniyle bazı yollar tamamen bazı yollar ise kısmen kapandı.
Son 50 yılın en yoğun kar yağışına şahit olan Madrid'de yaşam tamamen kilitlenmiş durumda. Hâlen kentteki çevre yollarında 700 aracın terk edilmiş halde beklediği duyuruldu.
Kötü hava şartlarından dolayı sağlık sektörünün de Covid-19 aşılamasına ara verdiği bildirildi. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır