İntihal İddiası İstifa Ettirdi

11.01.2021

site builder
Mobirise

Stefan Weber, bir akademisyen. O, intihal konusunda bir çalışma yaptı. Ve Avusturya Aile Bakanı Christine Aschbacher’in intihalini tespit etti.
Stefan Weber, bir açıklama yaptı. Avusturya Aile Bakanını suçladı. Onun için, fikir hırsızı, dedi.
Avusturya Aile Bakanı Christine Aschbacher, istifa etti. Fakat intihali kabul etmedi. “Ben yanlış bir şey yapmadım. Ailemi korumak için istifa ettim.” dedi.
Avusturya Başbakanı konuyla ilgili bir açıklama yaptı. “Aschbacher'in istifa kararına saygı duyuyorum. Yeni bakanı daha sonra açıklayacağım.” dedi.  

İntihaller üzerine çalışmalar yapan akademisyen Stefan Weber'den bir açıklama geldi. Weber’e göre Avusturya Aile ve Gençlik Bakanı Christine Aschbacher, tezlerinde intihal yaptı. Yüksek lisans tezinin beşte birini farklı kaynaklardan kopyaladı, bibliyografik atıfta bulunmadı. Doktora tezinin de bazı kısımları kendine ait değildi.
Avusturya Aile ve Gençlik Bakanı Christine Aschbacher, iddialar üzerine görevinden istifa etti ama iddiaları kabul etmedi.
Suçlamaları reddeden bakan, yanlış bir şey yapmadığını, sadece ailesini korumak için görevi bıraktığını duyurdu. Bakan, konunun gündeme gelmesinin ardından çok rahatsız edildiklerini söyledi.
Weber, Aschbacher'in tezlerinin "daha önce görmediği kadar kötü" olduğunu söyledi.
Avusturya Başbakanı, Aschbacher'in istifa kararına saygı duyduğunu, yerine gelecek ismi sonraki günlerde açıklayacağını ifade etti.  

Avusturya Aile ve Gençlik Bakanı Christine Aschbacher, yüksek lisans ve doktora tezinde intihal yaptığı iddialarının ortaya çıkmasının ardından 9 Ocak'ta istifa etti.
Akademideki intihaller üzerine uzmanlaşmış Stefan Weber, Aschbacher’in yüksek lisans tezinde intihal, yanlış yapılmış alıntılar ve Almanca dil bilgisi yanlışları bulunduğunu iddia etmişti.
Weber, Aschbacher’in geçen yıl sunduğu doktora tezinde de benzer hatalar olduğunu iddia etti. Çalışmanın “daha önce hiç görülmemiş derinlikte kötü" yazıldığını belirten Weber, saçmalık ve intihal içerdiğini iddia etti. Metnin beşte birinden fazlasının başka kaynaklardan alındığını vurguladı.
Muhafeletin sert tepkisiyle karşılaşan Aschbacher, söz konusu iddiaları reddetti. Düşmanlığın ve saldırıların dayanılmayacak seviyeye ulaştığını belirtip ailesini korumak için görevden ayrıldığını açıkladı.
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ise Twitter’da yaptığı açıklamada, istifa kararına saygı duyduğunu ve boşalan koltuk için yeni bir isim açıklayacağını bildirdi. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır