Bitcoin Şifresini Unuttu

18.01.2021

simple site builder
Mobirise

Bitcoin dünyanın en meşhur kripto parası. Bitcoin sahipleri bazen şifrelerini unutuyorlar. Ve çok para kaybediyorlar.
Stefan Thomas Almanya’da doğdu, San Francisco'da yaşıyor. Stefan Thomas 2011'de İsviçre’de animasyonlu bir video yaptı. Videonun ismi “Bitcoin Nedir?”. Ona ödül için 7.002 Bitcoin verdiler.
O, Bitcoin şifresini unuttu. Onun Bitcoin hesabında 245 milyon dolar var. Stefan Thomas, şifresini bir kâğıda yazdı. Fakat o kâğıdı kaybetti. Şifre için 10 tahmin hakkı var. Stefan Thomas, 8 hakkını kullandı. Ama şifreyi bulamadı. Onun sadece 2 tahmin hakkı kaldı.
İnsanlar bankalardan tekrar parola alabilir fakat Bitcoin’de bu imkân yok.  

Dünyanın en ünlü kripto para birimi “Bitcoin”dir. Bitcoin kullanıcıları, şifrelerini unutmaları hâlinde çok para kaybediyor.
San Francisco’da yaşayan programcı Stefan Thomas'ın da Bitcoin hesabı var. Stefan Thomas’ın hesabında 7.002 Bitcoin var yani 245 milyon dolar. Stefan Thomas, Bitcoin şifresini bulması için 10 hakkı var. 8 hakkını kullanan Thomas’ın iki tahmin hakkı kaldı.
Thomas, şifresini yazdığı kâğıdı yıllar önce kaybetti. Şifreyi bulamaması hâlinde hesap sonsuza kadar şifreli kalacak.
Thomas en çok kullandığı sekiz şifreyi denedi ama şifreyi bulamadı.
Thomas, 2011'de İsviçre'de yaşarken "Bitcoin Nedir?" adlı animasyonlu bir video hazırladı. Thomas'a ödül olarak 7.002 Bitcoin verdiler. Ama o, aynı yıl Bitcoin cüzdanının dijital anahtarlarını kaybetti.
Bitcoin kullanıcıları sık sık şifrelerini unutuyor. Bu nedenle birçok kişi yüklü miktarda para kaybediyor.
Yıllar önce Bitcoin alan kişiler şimdi hesaplarına ulaşmak için şifrelerini hatırlamak zorunda.
Bankalar insanlara kaybettikleri parolalarını sıfırlama imkânı veriyor. Ancak Bitcoin'in şifreleri depolayacak bir şirketi yok. 

Dünyanın en yaygın kripto para biriminin Bitcoin olduğu biliniyor. Bitcoin kullanıcıları, dijital şifrelerini unuturlarsa ciddi miktarda para kaybediyor.
San Francisco'da yaşayan Almanya doğumlu programcı Stefan Thomas'ın 245 milyon dolar değerindeki cüzdanının şifresini bulması için iki tahmin hakkı kaldı.
2011'de İsviçre'de yaşarken "Bitcoin Nedir?" adlı animasyonlu bir video hazırlayan Thomas'a ödül olarak 7.002 Bitcoin verildi. Ancak o, aynı yıl Bitcoin tutan cüzdanın dijital anahtarlarını kaybetti. Kullanıcıların şifre için 10 tahmin hakkı bulunuyor.
O zamandan beri yaygın olarak kullandığı sekiz şifreyi deneyen ancak sonuca ulaşamayan Thomas, "Yatağa uzanıp düşünürdüm, sonra hatırladığım yeni şifreyi bilgisayara girerdim fakat işe yaramazdı ve yine çaresiz kalırdım." diyor.
Thomas, bu parola sayesinde içinde 7.002 Bitcoin bulunan ve IronKey olarak bilinen küçük bir sabit diskin kilidini açabilecek.
Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda oldukça arttı ancak kaybolan veya unutulan şifreler nedeniyle birçok kişi Bitcoin servetlerinden mahrum kalıyor.
Bitcoin'in yaklaşık yüzde 20'sine tekabül eden 140 milyar dolar, kayıp veya şifresi unutulan cüzdanlarda bulunuyor.
Yıllar önce Bitcoin alan kişiler şimdi değerlenen hesaplarına ulaşmak için şifrelerini hatırlamak zorunda. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır