ABD’den Avustralya’ya...

18.01.2021

web builder
Mobirise

Kevin Celli-Bird Avustralya’da yaşıyor. O, evinin bahçesinde bir güvercin gördü. Güvercin havuzdan su içti. Kevin, güvercine baktı. O, evcil bir güvercindi. Çünkü güvercinin ayağında bir işaret vardı. İşaretin üzerinde bazı rakamlar vardı. Kevin, bu rakamları internette aradı. Güvercin ABD’de bir kişiye aitti.
O, bir yarış güverciniydi. O, 29 Ekim 2020’de bir yarışa katıldı. O zamandan beri kayıp idi.
Kevin ve eşi, güvercine Joe adını verdiler.
Yetkililer Joe ile ilgili bir açıklama yaptı: “Joe’nun Avustralya’da kalma izni yok. Joe, ülkenin gıda güvenliği için bir tehdit.”
Yetkililer, hastalık riskinden dolayı onu karantinaya aldı. Enfeksiyon tehlikesi nedeniyle onu öldürecekler.
Joe, ABD’den Avustralya’ya muhtemelen bir kargo gemisi ile gitti. 

Kevin Celli-Bird Avustralya’nın Melbourne kentinde yaşıyor. Kevin, Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen bir yarış güvercini buldu.
Güvercin 29 Ekim 2020’de bir yarışta kayboldu ve yaklaşık iki ay sonra Melbourne'e ulaştı.
Avustralyalı yetkililer, 'Joe' adlı güvercinin, ülkedeki kuş türleri ve kümes hayvanları için risk olduğunu belirtti. Bu sebeple güvercini öldürecekler.
Melbourne'de yaşayan Kevin Celli-Bird, güvercini 26 Aralık’ta bahçesinde buldu. Kevin, internette biraz araştırma yaparak kuşun ABD’de yaşayan bir kişiye ait olduğunu buldu.
Güvercin Avustralya basınında haber olunca yetkililer enfeksiyon riski nedeniyle Kevin’ı aradı ve yardım talep etti.
Güvercin, 13 bin kilometrelik yolu bir kargo gemisi ile geçmiş olabilir.  

Avustralya’da, ABD’den geldiği anlaşılan bir yarış güvercini bulundu. Pasifik Okyanusu'nu geçerek toplam 13 bin kilometre yol kateden kuş salgın hastalık riskinden dolayı karantinaya alındığı ve kuşun öldürülebileceği açıklandı.
Güvercini yorgun ve tükenmiş bir şekilde bulan Kevin Celli-Bird, kuşu ilk olarak 26 Aralık'ta gördüğünü belirtti. Amerika’nın Alabama eyaletine kayıtlı olduğu anlaşılan kuşun, 29 Ekim’de ABD’nin Oregon eyaletindeki bir yarış sırasında kaybolduğu öğrenildi.
Amerikan seçimlerinden dolayı 'Joe' adı verilen güvercinin Pasifik Okyanusu'nu uçarak geçemeyeceğini düşünen uzmanlar, kuşun bir yük gemisi ile bu yolculuğu yaptığını tahmin ediyor.
Olay hem Avustralya medyasının hem de sağlık yetkililerinin dikkatini çekti.
Yetkililer tarafından yapılan yazılı açıklamada söz konusu kuşun Avustralya topraklarında kalma izninin olmadığı ve ülkenin gıda güvenliğine tehdit oluşturduğu kaydedildi.
Bir yetkili bir haber ajansına yaptığı açıklamada, "Bu normal bir insana çok sert bir uygulama gibi gelebilir ancak kuşun öldürülmesi düşüncesini destekliyorum çünkü egzotik hastalık taşıyor olabilir." dedi. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır