45.500 Yıllık Resim

18.01.2021

create your own web page for free
Mobirise

Endonezya’da bir mağarada resim buldular. Bu mağara bir adada. Bu resim 45 bin 500 yıl öncesine ait. Bu resimde bir domuz var. Bu resim dünyanın en eski hayvan resmi.
Bu resimle ilgili bilgileri bir dergide yayımladılar. Makalenin yazarlarından biri açıklama yaptı: “Bu resmi bizim gibi insanlar çizdi. Onların da çok malzemeleri vardı.” dedi.
Uzmanlar resmin yaşını tespit etti. Uzmanlar “Tespit için sadece kireç taşına baktık. Resim daha eski olabilir.” dediler.
Resmin genişliği 136 cm, yüksekliği 54 cm. Çizimin arka kısmında iki el şekli de var. 

Endonezya'daki bir mağaranın duvarında en az 45 bin 500 yıllık bir hayvan çizimi buldular. Toprak boyalı olan bu domuz çizimi dünyanın bir mağaraya çizilmiş en eski hayvan resmi. Çizimde iki el izi de bulunuyor.
Uzmanlar, keşifle ilgili bilgileri bir bilim dergisinde yayımladılar. Makalenin yazarlarından biri, "Bu resmi çizenler tamamen modern insanlardı. Bizim gibilerdi. Her şeyi çizebilecek kapasite ve araçları vardı." dedi.
Uzmanlar, 136x54 santimetre ölçülerindeki çizimin yaşını belirledi. Sonuç, sadece kireç taşı incelemesine dayanıyor, bu sebeple uzmanlara göre çizimin yaşı daha da eski olabilir.
Uzmanlar çizimdeki tükürük kalıntılarından DNA örnekleri elde etmek istiyor. 

Endonezya'nın Sulawesi Adası’nda bir mağarada 45 bin 500 yıl önce çizildiği sanılan bir resim bulundu. Bu resmin dünyanın bilinen en eski hayvan resmi olduğu ifade ediliyor.
Arkeologlar, Sulawesi Adası'nda yer alan bir mağarada günümüzden neredeyse 50 bin yıl önce çizilmiş bir yaban domuzu resmine rastladı.
136 santimetre genişliğinde, 54 santimetre yüksekliğindeki resmin arka kısmında iki el izi bulunuyor. Araştırmacılar el izlerinin domuzu çizen kişi ya da kişilere ait olduğunu düşünüyor. Bu kişilerin elleri üzerine renkli pigment püskürterek izleri elde ettikleri tahmin ediliyor. Baskıların DNA içermesi durumunda 45 bin yıl önce yaşamış insanlar hakkında bilgi edinme ihtimali olacak.
Söz konusu resme ait ayrıntılar bir dergide yayımlandı. Araştırmacı Maxime Aubert, resmin ne zaman çizildiğini belirlemek için üzerinde oluşan katmanın incelendiğini belirtti. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır