Önce Öldü, Sonra Döndü

01.02.2021

portfolio website templates
Mobirise

İspanya’da tuhaf bir olay oldu. Yetkililer, 85 yaşındaki bir kadın için “öldü” dedi. Kadın 9 gün sonra huzurevine döndü.
Yetkililer, yaşlı kadının ailesine “Koronavirüs sebebi ile öldü.” dedi. Onun cenaze töreni 14 Ocak’ta idi. Kadının ailesi, koronavirüs nedeniyle törene gidemedi.
Fakat yaşlı kadının ölüm haberi yanlıştı. “İsim” ile ilgili bir hata vardı. Yaşlı kadın, 9 gün sonra eşinin yanına, huzurevine, döndü. Kadının kocası, “Bu, büyük bir hata. Karım öldü diye çok ağladım.” dedi.
Huzurevi, bir vakfa ait. Vakıf, konuyla ilgili açıklama yaptı: “29 Aralık’ta bazı misafirlerimizi başka bir huzurevine naklettik. Nakil esnasında kimliklerde hata yaptık. Çok üzgünüz.” 

İspanya’da yetkililerin “öldü” dediği 85 yaşındaki bir kadın, 9 gün sonra, bakımevine dönerek herkesi şoke etti.
Yetkililer, Rogelia Blanco isimli yaşlı kadının ailesine, Blanco’nun 13 Ocak’ta öldüğünü söylediler. Yetkililer, Blanco’nun koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade etti. Blanco’nun ailesi, koronavirüs önlemleri nedeniyle cenazeye katılamadı.
Ancak Blanco’nun öldüğü bilgisi yanlıştı. Çünkü yaşlı kadın, kocası ile kaldığı bakımevine sağlıklı bir şekilde döndü. Sonrasında isimle ilgili bir karışıklık olduğunu anladılar. Blanco’nun eşi, “Buna inanamadım, karım öldüğü için ağlıyordum.” diye konuştu.
Bakımevini işleten vakıf, açıklama yaparak hatanın sebebini açıkladı: Bazı sakinlerimizi 29 Aralık'ta başka bir bakımevine naklettik, o esnada hata yapmışız.
Yetkililer, bu hata sebebi ile 13 Ocak’ta yanlış kişinin ölüm belgesini hazırladı. Yetkililer, Blanco'nun ölümüyle ilgili hatayı düzeltmek için ilgili kurumlara başvurdu.  

İspanya’da koronavirüsten öldüğüne inanılan 85 yaşındaki bir kadın, gömüldüğü söylendikten 9 gün sonra, kaldığı bakımevine dönerek akrabalarını şoke etti.
Rogelia Blanco isimli yaşlı kadının ailesine, Blanco’nun 13 Ocak'ta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği ve cenazesinin ertesi gün yapılacağı bilgisi verildi. Aile cenazeye koronavirüs tedbirlerinden dolayı katılamadı.
Ancak Blanco’nun öldüğü bilgisinin yanlış olduğu ve isim konusunda bir karışıklıktan kaynaklandığı anlaşıldı. Zira yaşlı kadın, eşi Ramon Blanco'nun da kaldığı huzurevine sağlıklı bir şekilde döndü. Blanco’nun eşi, “Buna inanamadım, karım öldüğü için ağlıyordum” diye konuştu.
Bakımevini işleten vakıf, hatanın Blanco ve Covid-19 testi pozitif çıkan diğer huzurevi sakinlerinin tedavi için başka bir bakımevine nakledildiği sırada yapıldığını açıkladı. Yetkililer, olay için “Bu, 100'den fazla nakil işleminde bir defaya mahsus bir olay.” ifadelerini kullandı.
Nakil işlemi sırasında yapılan kimlikle ilgili bir hata, 13 Ocak’ta yanlış kişinin ölüm belgesinin hazırlanmasına neden oldu. Blanco’nun ölümüyle ilgili hatanın düzeltilmesi için ilgili kurumlara başvuru yapıldı.  

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır