Kongolu Mülteci Rektör Oldu

24.02.2021

site design templates
Mobirise

Debora Kayembe, 45 yaşında ve Kongolu. O, eski bir avukat. O, 17 yıl önce Kongo’dan İskoçya’ya mülteci olarak geldi. Ve şimdi, Edinburgh Üniversitesi'ne rektör oldu. Debora Kayembe, mart ayında görev başlıyor.
Edinburgh Üniversitesi, İskoçya'da ve çok eski. Bu üniversiteyi 1582 yılında kurdular. Debora Kayembe, bu üniversitedeki ilk siyahi rektör olacak.
Debora Kayembe, Twitter’den bir açıklama yaptı: “Edinburg Üniversitesi'nin 54. rektörü olacağım. Çok mutluyum. Kongo’ya teşekkür ediyorum. Afrika’nın eğitime ihtiyacı var.” dedi. 

Demokratik Kongo’dan İskoçya’ya sığınan Debora Kayembe, İskoçya'daki Edinburgh Üniversitesi'ne rektör olacak.
45 yaşındaki eski avukat, mart ayında göreve başlayacak. Kayembe, 1582 yılında kurulan İskoç üniversitesinin ilk siyahi rektörü olacak.
Debora Kayembe, bu üniversitenin 54. rektörü ve 3. kadın rektör olacak.
Kayembe, rektör seçildikten sonra Twitter’dan bir açıklama yaparak “Edinburg Üniversitesi’nin 54. rektörü olarak seçildim. Bu sebeple büyük onur duyuyorum. Ana vatanım Kongo'ya teşekkürlerimi sunuyorum. Afrika’nın eğitime ihtiyacı var.” dedi.
17 yıl önce birkaç kişi, Debora Kayembe’yi ülkesinde tehdit etmiş. Bu yüzden Kayembe İskoçya’ya iltica etmek zorunda kalmış. 

İskoçya'daki Edinburgh Üniversitesi'nde 17 yıl önce Demokratik Kongo'dan Birleşik Krallık’a sığınan Debora Kayembe rektör seçildi.
Mart ayında göreve başlayacak olan 45 yaşındaki eski avukat, 1582 yılında kurulan Edinburgh üniversitesinin ilk siyahi rektörü olacak.
Bu prestijli üniversitesinin 54. rektörü olan Debora Kayembe, aynı zamanda bu göreve layık görülen 3. kadın rektör olacak.
Kayembe, rektör seçilmesini Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla değerlendirdi. O, “Edinburg Üniversitesi’nin 54. rektörü olarak seçilmekten büyük onur duyuyorum ve ana vatanım Kongo’ya şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.
Kayembe, “Bu kritik dönemde bana verilen görevin öneminin farkındayım.” şeklinde konuştu.
Debora Kayembe’nin portesi, 2019 yılında, başarıları ve katkılarından dolayı Edinburgh Kraliyet Cemiyeti duvarına asıldı.
Debora Kayembe, 2004 yılında Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde silah bir grup tarafından tehdit edilmiş ve Birleşik Krallık’a iltica etmişti.

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır