5 Bin Yıllık Bira Fabrikası

24.02.2021

free bootstrap templates
Mobirise

Arkeologlar, Mısır’ın güneyindeki Suhac şehrinde bir fabrika buldular. Bu, 5.000 yıllık bir bira fabrikası. Burası, dünyanın en eski bira üretim yeri olabilir.
Yetkililer bir açıklama yaptı: “Mısırlı ve Amerikalı arkeologlar birlikte çalıştılar. Ve bir bira fabrikası buldular. Bu bira fabrikası, milattan önce 3200-2900 yılları arasına ait olabilir. İlk firavunlardan Kral Narmer dönemine ait olabilir.
Bu fabrikada bir seferde 22.400 litre bira üretmek mümkün.  

Bilim adamları, Mısır’ın güneyindeki Suhac şehrinde 5 bin yıllık bira fabrikası keşfetti. Bu fabrika, dünyanın en eski bira üretim yeri olabilir.
Mısır Tarihi Eserler ve Turizm Bakanlığı bir açıklama yaptı: “Mısırlı ve Amerikalı arkeologlar birlikte çalışarak bir bira fabrikası keşfettiler. Fabrika, milattan önce 3273 ila 2987 yıllarına ait olabilir. Mısır’ın ilk firavunlarından Kral Narmer dönemine dayanıyor olabilir.”
Bilim adamlarının yaptığı çalışmalar fabrikanın özelliklerini gösterdi. Bu fabrikada, bira üretimi için sekiz büyük bölüm bulunuyor. Fabrika, tek seferde 22 bin 400 litre üretim yapabiliyor.
Bilim adamları, böyle bir fabrika olduğunu biliyordu fakat fabrika hakkında detaylı bilgi yoktu. 

Mısır’ın güneyinde yer alan Suhac şehrinin Abidos bölgesinde 5 bin yıllık bira fabrikası keşfedildi.
Mısır Tarihi Eserler ve Turizm Bakanlığı yaptığı açıklamada, “Mısırlı ve Amerikalı arkeologların yürüttüğü ortak çalışmalar neticesinde bulunan bira fabrikasının milattan önce 3273 ila 2987 yıllarına, Mısır’ın ilk firavunlarından Kral Narmer’in dönemine dayandığı tahmin ediliyor.” denildi.
Fabrikanın, dünyanın en eski bira üretim yeri olabileceği belirtiliyor. Fabrikada tek seferde 22 bin 400 litre üretim yapılabiliyor.
Yürütülen çalışmaların ardından fabrikanın, bira üretimi için kullanılan sekiz büyük bölümden oluştuğu ve her bölümde tahıl ve su karışımını ısıtmak için yaklaşık 40 çömlek havuzu bulunduğu açıklandı.
Bir grup arkeolog böyle bir fabrikanın varlığından bahsetmiş ancak fabrika hakkında detaylı bilgi vermemişti. 

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır