2 Milyon Euroluk Bağış

24.02.2021

simple site creator
Mobirise

Erich Schwam, Avusturyalı bir Yahudi. O, 2. Dünya Savaşı zamanında çocuktu. Savaş zamanı “Nazi”lerden kaçtı ve bir Fransız köyünde saklandı. Erich, bu Fransız köyünde bir müddet yaşadı.
Erich Schwam, savaştan sonra Lyon’a gitti. Orada eczacılık fakültesinde eğitim aldı. Daha sonra aynı şehirde evlendi. Onun çocuğu ve yakın akrabası yoktu.
Erich Schwam, 2 ay önce 90 yaşında Lyon’da öldü. O, bir vasiyetname bıraktı, tüm mirasını bu köye bağışladı. Bu para, 2 milyon euro. Bu parayı köydeki projeler için kullanacaklar. Bu köyde şimdi 2.500 kişi yaşıyor. 

Avusturyalı bir Yahudi olan Erich Schwam, bir Fransız köyüne 2 milyon euro bağışladı. Çünkü o köy, 2. Dünya Savaşı sırasında çocuk yaşta olan Erich Schwam’ı sakladı.
Erich Schwam, savaşın ardından Lyon’a yerleşerek orada eczacılık fakültesinde eğitim aldı. Yine bu kentte evlendi.
Aralık ayında 90 yaşında Lyon’da ölen Erich Schwam’ın çocuğu ve yakın akrabası yoktu. Bu yüzden vasiyetnamedeki şart gereği onun tüm mirasını köy alacak.
Köy halkı, Erich Schwam'ın 2 milyon euroluk mirasını köyün projeleri için kullanacaklar. Fransa’nın güneyinde yer alan bu köyde şimdilerde 2 bin 500 kişi yaşıyor.
Tarihçilere göre 1.500 ila 4.000 Yahudi, savaş sırasında “Nazi”lerden kaçtı ve çeşitli köylerde saklandı.  

Avusturyalı Yahudi Erich Schwam, 2. Dünya Savaşı sırasında çocuk yaştayken kendisini saklayan Fransız köyüne 2 milyon euro tutarındaki tüm mirasını bağışladı.
Fransa’nın güneyinde yer alan ve diğer yerleşim birimlerinden oldukça tecrit bir durumda bulunan bu köyde, 2 bin 500 kişi yaşıyor.
Aralık ayında 90 yaşında Lyon’da yaşama gözlerini yuman Schwam’ın, varisi olabilecek başka yakın akrabası bulunmadığı ortaya çıktı.
Erich’in, savaşın ardından Lyon’a yerleşip burada eczacılık fakültesinde eğitim alıp yine bu kentte evlendiği belirlendi.
Tarihçilere göre, bir kısmı çocuk olan 1.500 ila 4.000 arasındaki Yahudi, savaş sırasında “Nazi”lerden kaçmak için bu bölgede saklandı. 
Erich Schwam'ın bıraktığı 2 milyon euro, bu köyün yıllık bütçesinin üçte ikisine denk geliyor. Vasiyetnamedeki koşul gereği, 2 milyon euro köydeki projeler için harcanacak.

No special actions required, all sites you make with Mobirise are mobile-friendly. You don't have to create a special mobile version of your site, it will adapt automagically.

Cut down the development time with drag-and-drop website builder. Drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Choose from the large selection pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, slider, responsive image gallery with, parallax scrolling, sticky header and more.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır