Türk Çayı
Seviye 1

07.02.2020

css templates
Türkiye’de çay, diğer ülkelerden biraz farklı. Çaya 1 ya da 2 şeker atıyoruz. Sonra karıştırıyoruz. Bazı insanlar çayı şekersiz içiyor. Çayı çok sıcak içiyoruz. Bardağı en üst kısmından tutuyoruz. Türkiye’de günün her saatinde çay hazır. Türk çayı kırmızıdır, sıcaktır. Süt ilave etmiyoruz. Sade içiyoruz.
Türkiye’ye üniversite eğitimi için öğrenciler geldi. O öğrencilere Türk çayını sorduk. İşte cevaplar:
Yemenli öğrenci Maher AL-ANQI: “İlk defa Türk çayı içtim. Beğenmedim çünkü şekersizdi. Yemen’de çayı herkes şekerli içiyor. Sonra şekerli içtim, hoşuma gitti. Türkler çayı nasıl yapıyorlar, öğrendim.”
Cibutili öğrenci Said GOUDA: “Cibuti çayı gibi değil. Farklı. Lakin ben Türk çayını seviyorum. Her gün Türk çayı içiyorum. Cibuti’de pek çok insan şekerli çay içiyor ama ben şekersiz içiyorum. Cibuti’de çaya süt ilave ediyoruz.”
İranlı öğrenci Hanieh SANDIANI: “Ben hâlâ İran çayı içiyorum ama lokantada yemekten sonra Türk çayı içtim. Güzeldi, İran çayı gibiydi.”
Mısırlı öğrenci Mohamed MATAR: “Bütün Türkler kahvaltıda içiyor. Lezzetli. Onu hazırlamanın özel bir yolu var. Ben Türk çayı hazırlamayı bilmiyorum ama arkadaşım biliyor.”
© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır