Koronavirüs'te Son Durum
Seviye 2

02.03.2020

how to build your own site
Çin koronavirüs nedeniyle 42 kişinin daha öldüğünü açıkladı. Koronavirüs sebebiyle dünya genelinde ölen kişilerin sayısı üç bini geçti.
Ölümlerin yüzde 90'ından fazlası, Çin’de. Virüs geçen yıl Çin’de ortaya çıktı. Ancak diğer 10 ülkede de koronavirüs sebebiyle insanlar öldü. İran’da hastalık sebebiyle 50’dan fazla insan ölürken İtalya’da ölü sayısı 30'un üzerinde.
Dünya genelindeki hasta sayısı ise 90 bine yaklaştı. Çin'deki hasta sayısında görülen artış oranı azalıyor ama diğer ülkelerde bu oran hızla yükseliyor. Diğer ülkelerdeki artış, şu anda Çin'dekinden daha hızlı. Dünya Sağlık Örgütü çoğu hastada hafif belirtiler olduğunu ve ölüm oranının yüzde 2-5 arasında olduğunu açıkladı.
İtalya'daki hasta sayısı 48 saat içinde iki katına çıktı. En az 34 kişi hastalık sebebiyle öldü. 36 hastanın görüldüğü İngiltere'de Başbakan, bugün acil bir toplantı yapacak.
Güney Kore'de ise 476 yeni hasta var ve hasta sayısı 4212'ye çıktı. Çin dışında en çok hasta Güney Kore’de. Hafta sonu, Katar, Ekvador, İrlanda ve Lüksemburg’da da virüs görüldü. ABD'de şu ana kadar 2 kişi koronavirüs nedeniyle öldü.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır