Koronavirüs'te Son Durum
Seviye 3

02.03.2020

responsive site templates
Çin'in koronavirüs nedeniyle 42 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyurmasıyla, virüs yüzünden dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı üç bini aştı.
Ölümlerin yüzde 90'ından fazlası, virüsün geçen yıl ilk ortaya çıktığı yer olan Çin’de. Ancak diğer 10 ülkede de koronavirüs can aldı. Ölenlerin 50'den fazlası İran’da, 30'dan fazlası da İtalya'da.
Dünya genelindeki vaka sayısı ise neredeyse 90 bini geçti. Çin'deki vaka sayısında görülen artış oranı azalırken, dünyanın geri kalanında keskin şekilde yükseldi. Çin dışındaki vaka sayısındaki artış, şu anda Çin'dekinden daha hızlı. Dünya Sağlık Örgütü çoğu hastada hafif belirtiler görüldüğünü ve ölüm oranının yüzde 2-5 arasında olduğunu açıkladı.
İtalya'daki vaka sayısı 48 saat içinde iki katına çıktı. En az 34 kişi hastalık yüzünden ölürken, 1694 vaka görüldü. 36 vakanın görüldüğü İngiltere'de Başbakan Boris Johnson, bugün acil bir toplantı yapacak.
Çin dışında en çok vakanın görüldüğü Güney Kore'de ise 476 yeni vaka bildirildi ve hasta sayısı 4212'ye çıktı. Hafta sonu, Katar, Ekvador, İrlanda ve Lüksemburg, virüsün görüldüğü ülkeler arasına katıldı. ABD'de ilk vaka New York eyaletinde görüldü. ABD'de şu ana kadar koronavirüs nedeniyle ölen kişi sayısı 2’ye çıkmış oldu.

© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır