Mülteci Krizi

07.03.2020

best free html templates
Seviye 1
27 Şubat’ta Suriye'de 33 Türk askeri hayatını kaybetti. Türkiye, bu olaydan sonra batıdaki sınır kapılarını açtı. Göçmenler Avrupa’ya gitmek istedi. Bu büyük bir problem. Avrupa basını bu problemi yazdı.
The Times İngiltere'nin gazetesi. Gazete şunları yazdı: “Savaş bitmeli. Avrupa Birliği, 2015’teki anlaşmayı Türkiye ile tekrar konuşmalı. Ayrıca daha çok insani yardım yapmalı."  
The Daily Telegraph gazetesi şöyle yazdı: “Erdoğan'ın sabrı bitti. Türkiye, şu soruyu soruyor: Diğer ülkeler Suriye'deki savaş için ne yapıyor? Bu adil bir soru."  
Fransız Le Monde gazetesi şunları yazdı: “Avrupa Birliği yine bir sınavda. Yunanistan sınırındaki göçmenler korkuyor ve üzülüyor. İnsanlar Avrupa’ya geliyor. Bunu önlemek için Türkiye'nin taleplerini yapmalıyız.”  
İtalyan Il Foglio gazetesi şöyle yazdı: “Erdoğan haklı. Göçmenler Türk değil Suriyeli. Suriye’de savaş var ve onlar Suriye'den geliyor. O insanlar Erdoğan’dan kaçmıyorlar, Beşşar Esad’dan kaçıyorlar.” 


Seviye 2
27 Şubat’ta Suriye'nin İdlib kentinde 33 Türk askeri şehit oldu. Türkiye, bu saldırıdan sonra batıdaki sınır kapılarını açtı ve göçmen krizi başladı. Bu krize Avrupa basını geniş yer verdi.
İngiltere'de yayımlanan The Times gazetesi “Ateşkes olmalı ve sonra da Avrupa Birliği, 2015 tarihli anlaşmayı Türkiye Cumhurbaşkanı ile yeniden konuşmalı. Ayrıca AB diğer ülkelere daha çok insani yardım yapmalı." şeklinde yazdı. 
The Daily Telegraph gazetesi, “Daha önce AB ile Erdoğan anlaştı ama AB anlaşmaya uymadı. Artık Erdoğan'ın sabrı bitti. Türkiye, ‘Suriye'deki felaketi hafifletmek için diğer ülkeler ne yapıyor?’ diye soruyor. Bu adil bir soru." şeklinde yazdı.  
Fransız Le Monde gazetesi, “AB için yeni bir sınav. Yunanistan sınırındaki göçmenler korku ve üzüntü içerisinde. Yeni bir göç krizini önlemek için AB, Türkiye ile anlaşmalı.” şeklinde yazdı. 
İtalyan Il Foglio gazetesi “Erdoğan haklı. Avrupa'ya gelen milyonlarca insan Türk değil, Suriyeli. Suriye'deki savaş sebebiyle buraya geliyorlar. Erdoğan’dan kaçmıyorlar, Beşşar Esad’dan kaçıyorlar.” şeklinde yazdı.  

Seviye 3
27 Şubat’ta Suriye'nin İdlib kentinde 33 Türk askeri şehit oldu. Türkiye'nin, bu saldırısı sonrası batıdaki sınır kapılarını açmasıyla başlayan göçmen krizine, Avrupa basını geniş yer verdi.
İngiltere'de yayımlanan The Times gazetesinde “Ateşkes sağlanmalı ve ardından da AB, 2015 tarihli anlaşmayı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yeniden müzakere etmeli. Ayrıca sınır ötesi insani yardımda daha aktif rol almalı." ifadesine yer verildi. 
The Daily Telegraph gazetesindeki bir köşe yazısında, daha önce AB ile anlaşmaya varan Erdoğan'ın artık sabrının bittiği belirtildi. Yazıda "Türkiye, Suriye'deki iç savaşın neden olduğu felaketi hafifletmek için diğer ülkelerin neler yaptığını da soruyor. Bu adil bir sual." ifadesi kullanıldı. 
Fransız Le Monde gazetesindeki haberde, AB'nin yeniden dayanışma sınavından geçtiği vurgulandı. Yunanistan sınırında bulunan düzensiz göçmenlerin korku ve üzüntü içerisinde oldukları belirtildi. Haberde, yeni bir göç krizini önlemek için AB'nin Türkiye'nin taleplerini yerine getirmesi gerektiği kaydedildi. 
İtalyan Il Foglio gazetesinde bir makale yayımlandı. Makalede “Erdoğan haklı. Avrupa'ya doğru kaçan milyonlarca sığınmacı Türk değil Suriyeli ve savaş halindeki Suriye'den geliyor ve de Erdoğan’dan kaçmıyorlar, Beşşar Esad’dan kaçıyorlar.” ifadeleri kullanıldı. © Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır