Yavaş iPhone'lar

09.03.2020

html5 templates
Seviye 1
Apple, meşhur bir teknoloji şirketi. Şirketin merkezi Kaliforniya’da. Apple, 2017 yılında eski telefonlarını bilerek yavaşlattı.
Bunun üzerine bazı müşteriler Apple’a dava açtı. Apple kendini savundu. Telefonlar aniden kapanacak, bunu önlemek için yaptım, dedi. Apple, avukatlarla anlaştı ve sorumluluğu kabul etti.
Apple, batarya fiyatlarında 29 dolar indirim yaptı. Ancak müşteriler bundan memnun değildi. Bir çok kişi yeni telefon almak için çok para harcadı. Yeni telefon aldık, çok para harcadık, Apple bize haksızlık yaptı, dediler. Müşteriler avukatlara gitti.
Apple, bu konuda hatasını kabul etmedi. Ancak avukatlarla anlaştı. Toplam en fazla 500 milyon dolar ödemeyi, avukatlara 93 milyon dolar vermeyi kabul etti.
iPhone 6, 6S, 7 ve SE sahipleri Apple’dan 25 dolar para alacak.
Seviye 2
Bazı kişiler Apple’ın eski telefonlarını kasten yavaşlattığını iddia etti. Bunun üzerine Apple’a dava açtılar. Apple açılan davada toplam 500 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Apple, iPhone 6, 6S, 7 ve SE sahiplerine talep etmeleri durumunda 25 dolar ödeyecek.
Apple şirketi 2017 yılında, eski telefonlarını ‘telefonlar aniden kapanmasın’ diye yavaşlattığını kabul etti. Bunun üzerine bazı müşteriler Apple’a dava açtı. Şirket, tüketici avukatları ile yapılan anlaşmada sorumlu olduğunu kabul etti.
Firma, hatasını kabul ettikten sonra batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirim yaptı. Ancak, bir çok kişi yeni telefon aldığını söyledi. Bunun için de çok para harcadıklarını söylediler. Bunun Apple’ın hatası olduğunu söyleyerek tüketici avukatlarına başvurdular.
Apple, tüketici avukatları ile anlaşmayı seçti. 93 milyon doları avukatlara verilmek şartı ile 500 milyon dolara kadar ödeme yapmayı kabul etti.
Anlaşma gereği, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefonu olan müşteriler talep etmeleri durumunda şirketten 25 dolar iade alacak.
Seviye 3
Eski telefon modellerini kasten yavaşlattığı iddiası üzerine açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul eden Apple, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefona sahip müşterilerine talep etmeleri hâlinde 25 dolar ödeme yapacak.
Apple şirketi 2017 yılında, eski model cihazlarında "beklenmedik şekilde kapanmaları engellemek" gerekçesiyle performans yavaşlatmasına gittiğini kabul etti. Bunun üzerine bazı müşteriler tarafından dava edildi. Şirket, tüketici avukatları ile varılan anlaşma gereği sorumlu olduğunu kabul etti.
Firma, hatasını kabul etmesinin ardından batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirime gitti. Ancak, bir çok kişi bu süreçte yüzlerce dolar harcayıp yeni telefon aldıklarını söyledi. Mağdur olduklarını belirterek tüketici avukatlarına başvuruda bulundu.
Kaliforniya merkezli şirket, bu konuda hatasını kabul etmese de tüketici avukatları ile uzlaşma yolunu seçti. 93 milyon doları avukatlara verilmek kaydı ile 500 milyon dolara kadar ödeme yapma sözü verdi.
iPhone 6, 6S, 7 ve SE telefon sahipleri talep ederse şirketten 25 dolar iade alabilecek.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır