Brezilya'da Sel

10.03.2020

free bootstrap template
Seviye 1
Bu haber Brezilya’dan… Geçen hafta Sao Paulo eyaletinde yağmur başladı. Guaruja, Santos ve Sao Vicente kentlerinde devam ediyor. Bu sebeple sel ve heyelanlar oldu. Bu sel ve heyelanlarda insanlar öldü. Daha önce ölü sayısını açıkladılar ama ölü sayısı artıyor.
Brezilya bu konuda açıklama yaptı. “Sel ve heyelanlardaki ölü sayısı 42 kişi, kayıp kişilerin sayısı ise 36 kişi” dedi.
Geçen hafta bir açıklama yaptılar. O açıklamada ölü sayısı 27 kişiydi.
Bölgede geçen haftadan beri yağışlar devam ediyor. Bu şiddetli yağışlar sebebiyle sel ve heyelan oldu. Yetkililer “İnsanları kurtarmak istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
Seviye 2
Brezilya basınında bir haber vardı. Bu habere göre Sao Paulo eyaletinin Guaruja, Santos ve Sao Vicente kentlerinde şiddetli yağmur var. Yağışlar devam ediyor. Bu nedenle meydana gelen sel ve heyelanlarda ölen insanların sayısı artıyor.
Geçen hafta 27 kişinin öldüğünü açıkladılar. Şimdi ise sel ve heyelanlarda ölen kişilerin sayısının 42 olduğunu açıkladılar. 36 kişinin de kayıp olduğunu açıkladılar. Bölgede geçen haftadan bu yana devam eden şiddetli yağışlar yüzünden sel ve heyelanlar meydana geldi. Yapılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 
Seviye 3
Brezilya basınında yer alan habere göre Sao Paulo eyaletinin Guaruja, Santos ve Sao Vicente kentlerinde geçen haftadan bu yana yağışlar devam ediyor. Bu nedenle meydana gelen sel ve heyelanlarda hayatını kaybedenlerin sayısının arttığı kaydedildi.
Açıklamada, sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısının 42'ye yükseldiği bildirildi. Kayıp kişilerin sayısı ise 36 olarak açıklandı.
Geçen hafta yapılan açıklamada 27 kişinin öldüğü açıklanmıştı.
Bölgede geçen haftadan bu yana devam eden şiddetli yağışlar açtığı sel ve heyelanlara yol açtı. Yapılan arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır