Alakasız Fotoğraflar

13.03.2020

how to create your own web page
Seviye 1
ABD Başkanı Donald Trump bir açıklama yaptı. Açıklamada koronavirüs tedbirleri var. Trump, Avrupa Birliği ülkelerinden ABD'ye seyahatleri yasakladı. Yasak 30 gün devam edecek. Karar bugün başlayacak. Türkiye ve İngiltere'ye yasak yok. New York Times bir Amerikan gazetesi. Gazete koronavirüs ile ilgili bir haber yaptı. Trump’ın bu yasağını yazdı. Ama haberde Türkiye’nin fotoğrafını kullandı.
CNN de koronavirüs ile ilgili haber yaptı. CNN Amerikan haber kanalı. Habere göre Kaliforniya'da hapishanelerde ziyaret yasak. Ama bu haberde bir cami fotoğrafı var. İnsanlar CNN'in Twitter'daki bu haberine güldü. Şu yorumları yaptılar: "Cami fotoğrafının konuyla ne alakası var." "Bu, Kaliforniya'da bir caminin fotoğrafı olamaz."
New York Times gazetesi, bir müddet sonra haberdeki Türkiye fotoğrafını sildi.
Seviye 2
ABD Başkanı Donald Trump basın açıklaması yaptı ve alınan tedbirleri açıkladı. Trump, Avrupa Birliği'nden ABD'ye 30 günlük süre boyunca seyahatleri yasakladı. Kararın bugün günü itibariyle başladı. Türkiye ile İngiltere yasaktan muaf.
New York Times gazetesi ABD’nin bu yasağı ile ilgili haber yaptı ama haberde Türkiye’den bir fotoğraf kullandı.
Bir başka Amerikan medya organı CNN de koronavirüs ile ilgili haber yaptı. Kaliforniya'daki hapishanelerde ziyaretçi yasağını yazdı. Ama haberde bir cami fotoğrafını kullandı. CNN'in bu paylaşımı Twitter'da alay konusu oldu. CNN'in bu paylaşımına tepki gösteren kullanıcılar şunları yazdı: "Cami fotoğrafının konuyla ne alakası var."," Bu herhalde Kaliforniya'da bir caminin fotoğrafı olamaz.", "CNN bu fotoğraf ile inandırıcılığını kaybetti.”
New York Times gazetesi, ABD'nin seyahat yasağıyla ilgili haberinde kullandığı Türkiye fotoğraflarını değiştirdi.
Seviye 3
ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı basın açıklamasında ABD’nin koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirleri açıkladı. Trump, AB'den ABD'ye 30 günlük süre boyunca seyahatleri yasakladığını duyururken, kararın cuma günü itibariyle yürürlüğe gireceğini ve Türkiye ile İngiltere'nin yasaktan muaf olacağını belirtti.
New York Times (NYT) ise ABD’nin koronavirüse karşı aldığı uçuş yasağını Türkiye’nin fotoğrafını kullanarak servis etti.
Bir başka Amerikan medya organı olan CNN ise Kaliforniya'da hapishanelerde uygulanan ziyartçi yasağını bir cami fotoğrafıyla servis etti. CNN'in bu paylaşımı Twitter'da alay konusu oldu. CNN'in bu paylaşımına tepki gösteren Türk yetkililer ve kullanıcılar "Cami fotoğrafının konuyla ne alakası var."," Bu, herhalde Kaliforniya'da bir caminin fotoğrafı olamaz.", "CNN bu fotoğraf ile inandırıcılığını kaybetti." gibi yorumlar yapıldı.
New York Times gazetesi, tepkiler üzerine ABD'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uyguladığı seyahat kısıtlamalarıyla ilgili haberinde kullandığı Türkiye fotoğraflarını sitesinden kaldırdı.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır