Cumhurbaşkanı’ndan Tavsiye

17.03.2020

create a website for free
Seviye 1
Ukrayna Cumhurbaşkanı bir televizyon programına katıldı. Ukraynalılara tavsiyeleri vardı. Programda bu tavsiyeleri söyledi. Evde oturun, kitap okuyun, film izleyin, dedi. Zelenski, “Genç Ukraynalılara da bir sözüm var. Ukrayna’da nüfus az. Bu bir sorun. Bu sorun ile mücadele etme zamanı geldi.” dedi.
Şu anda Ukrayna’da karantina var. Gıda dükkânları, eczaneler ve benzin istasyonları açık. Diğer işletmeler, eğlence yerleri ve alışveriş merkezleri kapalı. Restoranlar açık ama sadece evlere servis var. 15 Mart’tan sonra neredeyse bütün yabancıların Ukrayna’ya girişi yasak oldu. Bu yasak iki hafta devam edecek. Yetkililer, bu sabah da yabancı ülkelerle bütün uçak seferlerini iptal etti.
Seviye 2
Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, bir televizyon programına katıldı. Programda Ukraynalılara evde oturmalarını tavsiye etti. Ukraynalılara evde kitap okuyarak, film seyrederek vakit geçirmelerini söyledi. Zelenski, “Genç Ukraynalılara da bir sözüm var. Biliyorsunuz ülkemizde hala nüfus azlığı sorunu var. Sanırım artık bu krizle mücadele etme zamanı geldi.” diye konuştu.
Kabul edilen karantinaya göre, Ukrayna’da gıda dükkânları, eczaneler ve benzin istasyonları hariç diğer işletmeler kapatıldı. Eğlence yerleri ve alışveriş merkezleri de kapalı. Restoranlar da sadece evlere servis şartıyla açık kalacak. Ukrayna, 15 Mart’tan itibaren bütün yabancılara iki haftalığına Ukrayna’ya giriş yasağı getirdi. Diplomatlar ve oturum iznine sahip kişilere yasak yok. Ukrayna, bu sabahtan itibaren de yabancı ülkelerle bütün uçak seferlerine son verdi.
Seviye 3
Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, katıldığı bir televizyon programında, Ukraynalılara mümkün olduğunca evde oturma çağrısında bulunarak, Ukraynalıların evde kitap okuyarak, film seyrederek vakit geçirebileceklerini söyledi. Zelenski, “Genç Ukraynalılara da bir çift sözüm var. Biliyorsunuz ülkemizde hala nüfus azlığı sorunu var ve bu sorun hâlâ güncelliğini koruyor. Sanırım artık bu krizle mücadele etme zamanı geldi.” diye konuştu.
Ukrayna’da kabul edilen karantina çerçevesinde, gıda dükkânları, eczaneler ve benzin istasyonları dışındaki işletmeler, eğlence yerleri ve alışveriş merkezleri kapatılmış durumda. Restoranların da ancak evlere servis şartıyla açık kalmasına izin veriliyor. Ukrayna, 15 Mart’tan itibaren, diplomatlar ve oturum iznine sahip olanlar dışındaki bütün yabancılara iki haftalığına Ukrayna’ya giriş yasağı getirirken, bu sabahtan itibaren de yabancı ülkelerle bütün uçak seferlerine son verdi.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır