Bill Gates İstifa Etti

20.03.2020

html5 templates
Seviye 1
Microsoft ABD merkezli teknoloji şirketidir. Bill Gates, Microsoft'u 1975 yılında Paul Allen ile kurdu. Microsoft geçen hafta bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Bill Gates istifa etti. Çünkü sağlık, eğitim gibi hayır işleri ile meşgul olacak. Bill Gates, Microsoft için danışmanlığa devam edecek.” yazıyor.
Bill Gates bu konu ile ilgili Linkedin hesabından paylaşım yaptı. Bu paylaşımda Bill Gates, “Berkshire Hathaway şirketinin yönetiminden de ayrılıyorum.” dedi.
Bill Gates, "Yönetimden ayrılıyorum ama şirketten uzaklaşmıyorum. Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak. Şirkete her zaman yardım edeceğim.” dedi.
Seviye 2
Microsoft bir açıklama yaptı ve Bill Gates'in yönetim kurulundan istifasını duyurdu. Bill Gates iklim değişikliğiyle mücadele, küresel sağlık ve eğitim gibi konulara daha fazla zaman ayırmak için istifa etti. 
Bill Gates, şirketteki diğer yöneticilere danışmanlık yapmaya devam edecek. 
Bill Gates Microsoft'u 1975 yılında Paul Allen ile birlikte kurdu. Bill Gates bu konuya ilişkin Linkedin hesabından paylaşımda bulundu. Bu paylaşımla Bill Gates, hem Microsoft'tan hem Berkshire Hathaway şirketinden ayrılma kararını açıkladı.
Bill Gates, "Microsoft’un yönetim kurulundan ayrıldım ama bu şirketten uzaklaşmayacağım. Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak. Şirketin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için şirket ile iletişimde olmaya devam edeceğim." ifadelerini kullandı.   
Seviye 3
Microsoft'tan yapılan açıklamada, Bill Gates'in küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliğiyle mücadele gibi hayırsever önceliklere daha fazla zaman ayırmak için şirketin yönetim kurulundan ayrıldığı bildirildi.
Açıklamada, Bill Gates'in Microsoft Üst Yöneticisi Satya Nadella ve şirketteki diğer yöneticilere teknoloji danışmanlığı yapmaya devam edeceği kaydedildi.
Microsoft'u 1975 yılında Paul Allen ile birlikte kuran Bill Gates ise konuya ilişkin Linkedin hesabından paylaşımda bulundu.
Söz konusu paylaşımda Bill Gates, Microsoft'un yanı sıra 2004'ten bu yana hizmet ettiği milyarder yatırımcı Warren Buffett'in Berkshire Hathaway şirketinin yönetiminden de ayrılma kararı aldığını açıkladı.
Bill Gates, "Microsoft ile ilgili olarak, yönetim kurulundan ayrılmak şirketten uzaklaşmam anlamına gelmez. Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak ve şirketin vizyonunun şekillenmesiyle hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için Satya ile iletişimde olmaya devam edeceğim. Şirketin kaydettiği ilerleme ve dünyaya nasıl fayda sağlayabileceği konusunda her zamankinden daha iyimser hissediyorum." ifadelerini kullandı.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır