25 Milyon İşsiz

20.03.2020

free simple website templates
Seviye 1
Uluslararası Çalışma Örgütü, bir rapor yayımladı. Rapora göre koronavirüs nedeniyle dünyada yaklaşık 25 milyon kişi işini kaybedebilir.
Uluslararası Çalışma Örgütü’nün yeni raporunda, koronavirüs ile ilgili önemli bilgiler var.
Rapora göre koronavirüs nedeniyle milyonlarca kişi işsiz kalabilir, çalışanlar yoksul olabilir. Koronavirüsle savaşmalıyız, koronavirüse acilen müdahale etmeliyiz.
Raporda şu cümleler var: "Kovid-19 nedeniyle dünyada yaklaşık 25 milyon kişiyi işsiz kalabilir. Dünya 2008/2009 küresel mali krizi ile mücadele etti. Aynı öyle mücadele edelim. Hükümetler, istihdamı korumak için hızlı davranmalı."
Bir yetkili, raporla ilgili bir açıklama yaptı. "Koronavirüs sadece küresel bir sağlık krizi değil, çok büyük bir ekonomik kriz." dedi.
Seviye 2
Uluslararası Çalışma Örgütü, bir rapor hazırladı. “Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dünya genelinde yaklaşık 25 milyon kişi işini kaybedebilir.” dedi.
Koronavirüs dünyada hızla yayılıyor. Uluslararası Çalışma Örgütü bu sebeple yeni bir rapor yayımladı ve raporda, koronavirüsün iş dünyası üzerindeki etkilerinden bahsetti.
Rapora göre Kovid-19 milyonlarca kişiyi işsizliğe, çalışanları da yoksulluğa sürükleyebilir. Bu virüse karşı kararlı ve acil müdahale için önlemler alınmalı.
Rapordan bazı ifadeler şu şekilde: "Kovid-19 nedeniyle dünya çapında yaklaşık 25 milyon kişi işini kaybedebilir. Virüsle 2008/2009 küresel mali krizindeki gibi mücadele edelim. O zaman küresel işsizlik üzerindeki etkisi azalır."
Rapor hükümetleri, istihdamı korumak için hızlı davranmaya davet etti.
Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü, raporla ilgili yazılı bir açıklamada yaptı ve açıklamada "Bu artık hem küresel bir sağlık krizi hem de çok büyük bir ekonomik kriz." ifadesini kullandı.
Seviye 3
Uluslararası Çalışma Örgütü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dünya genelinde yaklaşık 25 milyon kişinin işini kaybedebileceğini duyurdu.
Uluslararası Çalışma Örgütü’nün dünyada hızla yayılan Kovid-19'a yönelik yayımladığı yeni raporda, pandemi hâline gelen salgının küresel iş dünyası üzerindeki etkilerine dikkat çekildi.
Raporda, Kovid-19'un milyonlarca kişiyi işsizliğe, istihdam açığına ve çalışanları da yoksulluğa sürükleyebileceğine işaret edildi. Salgına karşı kararlı, eşgüdümlü ve acil müdahale için önlemler alınması gerektiği ifade edildi.
Raporda, "Kovid-19, dünya çapında yaklaşık 25 milyon kişinin işine mal olabilir. Bununla beraber 2008/2009 küresel mali krizinde olduğu gibi, (salgına karşı) uluslararası koordineli bir müdahale politikası görebilirsek, o zaman küresel işsizlik üzerindeki etki önemli ölçüde düşük olabilir." değerlendirmesinde bulunuldu.
Raporda ayrıca hükümetler, istihdamı korumak için hızlı davranmaya davet edildi.
Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder, rapora ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Bu artık sadece küresel bir sağlık krizi değil, aynı zamanda çok büyük bir iş piyasası ve ekonomik krizdir." ifadesini kullandı.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır