Netflix Yayın Kalitesi

20.03.2020

bootstrap themes
Seviye 1
Netflix’ten yeni bir haber var. Şirket, yayın kalitesini 1 ay süre ile düşürecek. Çünkü koronavirüs Avrupa’ya yayıldı. Bu sebeple herkes evinde ve interneti çok kullanıyor. Amaç internet kalitesini korumak.
Dün, insanlar “Netflix’in yayın kalitesi düşecek.” dedi. Bu iddianın sebebi koronavirüs. Avruradaki pek çok insan koronavirüs korkusuyla evden çıkmıyor. Herkes evde ve interneti çok kullanıyor. Netflix’e de çok fazla kişi giriyor.
Milyonlarca insan Netflix’ten film izliyor. Bu filmlerin görüntüsü çok iyi. Bu sebeple interneti çok kullanıyor. Bu da bazı sorunlara neden oluyor.
Koronavirüs nedeniyle Netflix’in trafiği yüzde 50 arttı. Netflix resmi bir açıklama yaptı. Tüm Avrupa’da yayın kalitesini yüzde 25 azaltacak.
Seviye 2
Netflix’ten yeni bir açıklama geldi. Şirket, internet stabilitesini korumak için yayın kalitesini 1 aylığına düşüreceğini açıkladı. Bunun sebebi koronavirüsün Avrupa’ya yayılması ve herkesin evinde olması.
Dün, Netflix’in koronavirüs nedeniyle yayın kalitesini azaltacağı ile ilgili iddialar vardı. Pek çok Avrupalı koronavirüs nedeniyle evinde. Bu sebeple internete çok ilgi var. Durum böyle olunca da Netflix gibi platformları çok daha fazla kişi kullanıyor. 
Netflix’ten yüksek çözünürlüklü film izleyerek zaman geçiren milyonlarca insan, internet ağlarına fazla yüklendi. Bu, iletişimde bazı sorunlara yol açabilir. Netflix, YouTube gibi platformlar interneti çok kullanıyor. Bu sebeple onların sorumluluğu var. Koronavirüsten dolayı insanlar evde kaldığı için Netflix’in kullanımı yüzde 50 arttı. Netflix resmi bir açıklama yaptı ve tüm Avrupa’da yayın kalitesini yüzde 25 azaltacak.     
Seviye 3
Koronavirüsün Avrupa’ya yayılmasının ardından herkesin evine kapandığı bu günlerde Netflix’ten yeni bir adım geldi. Şirket, internet stabilitesini korumak için yayın kalitesini 1 aylığına düşüreceğini duyurdu.
Dün, Netflix’in koronavirüs nedeniyle yayın kalitesini düşüreceğine dair iddialar ortaya çıkmıştı. Pek çok ülke vatandaşının koronavirüs nedeniyle evine kapandığı şu dönemlerde internete ilginin fazlaca artması söz konusu. Durum böyle olunca Netflix gibi platformlara da çok daha fazla kişi giriyor.
Netflix’te yüksek çözünürlüklü film izleyerek zaman geçiren milyonlarca insan, internet ağlarına fazla yüklenerek iletişim konusunda bazı sorunlara yol açabiliyor. Bu da internetin yoğunlukla kullanıldığı Netflix, YouTube gibi platformlara sorumluluk getiriyor. Koronavirüs kaynaklı karantina sebebiyle yüzde 50 oranında trafik artışı yaşayan Netflix, yaptığı resmi açıklamayla tüm Avrupa genelinde yayın kalitesini yüzde 25 azaltacağını duyurdu.© Copyright 2021 Misafirler
All Rights Reserved
Tüm Hakları Saklıdır